Soru-CevapKategori: DuşakabinDuşakabin içinde su birikmesi
Alp Tuna tarafından 3 sene önce soruldu

Merhaba,
Çeyrek daire şeklide bir duşakabinim var. Benim sorunum suyu çok fazla açmıyor olmama rağmen içeride çok fazla suyun birikmesi. Bu birikmeyi nasıl önleyebilirim?

2 Cevap
E-Tamirci Yönetici tarafından 3 sene önce cevaplandı

Alp bey merhaba;
Bahsettiğiniz duşakabin modeli oval kabin modelidir.
Tekne veya küvetinizin içinde su birikmesi yaşıyorsanız bunun bir kaç nedeni olabilir.

  1. Duş yaparken saçlarımızdan kopan kılların zaman içerisinde giderin belirli bölgelerine yapışarak o bölümde birikmesi sonuçu tıkanma yaşıyor olabilirsiniz. Klasik çözüm lavabo açacağı ile açmak veya gidere tayzikli su ile basınç uygulatıp tıkanıklığı açmak.
  2. Duşakabinin gidere bağlayan gırtlak hortumu çok uzun tutulmuş olmasından kaynaklanabilir. Uzun tutulan gırtlak hortumlar zaman içerisinde suyun ağırlığı ile ters eğim şeklini alırlar ve bu sebepten ötürü suyun gidişi yavaşladığından suyun tekne veya küvetin içerisinde birikmesinde neden olabilir. Çözümü tekne veya küvetin ön panelini açarak gırtlak hortumu kısaltmak veya oluşan ters eğimi düzeltmektir.
  3. Bir diğer problem montaj esnasında eğer tekne veya küvet akıntısı giderin tam tersi yöne eğim verilmişse su birikimi gene gerçekleşmesine neden olur.

Duşakabin sisteminiz ne zamandan beri su birikimi yapmaktadır.?

Alt Tuna 3 sene önce yanıtlandı

Eve oturmaya başladığımdan beri böyle. Hortum çapı küçük seçilmiş olabilir mi? Bunu kendimiz düzeltebilirmiyiz? Yoksa teknik bir destek mi almamız gerekir? Yaklaşık olarak bize maliyeti ne olur?

E-Tamirci Yönetici tarafından 3 sene önce cevaplandı

Alp bey kullanılan gırtlak hortum caplarının hepsi standarttır. Gırtlak hortumu değiştirmek duşakabinlerde biraz zahmetlidir. Size tavsiyem su tesisatı ustasından destek almanızdır. 
Problemin ne olduğunu suan bilemediğimizden daha doğru nereden kaynaklandığının tespitini yapamadığımızdan maliyeti hakkında bilgi veremiyorum.

Alt Tuna 3 sene önce yanıtlandı

Peki teşekkür ederim, uygun bir usta bulmaya çalışacağım.

E-Tamirci Destek Yönetici 3 sene önce yanıtlandı

Alp bey bölgenizi belirtirseniz size yardımcı olmak isteriz.

Alp Tuna 3 sene önce yanıtlandı

Merhaba,

İstanbul Avcılar da oturuyorum.

Cevabınız

7 + 19 =