post

Konya Afyon karayolu 45.Km. Ladik mevkiinde 1996 yılında üretimine başlayan Kompen; Kuruluşundan bu güne geçen sürede büyük atılımlar gerçekleştirdi. PVC Kapı-Pencere sistemleri,Yalı Baskı (VinilSiding), Panjur ve Isıcam sistemleri; üretim, pazarlama ve uygulama alanlarında faaliyetlerini sürdüren Kompen; kuruluşundan bugüne kadar üretimini 10 kat artırarak 2500 ton/yıldan 25.000 ton/yıla çıkararak sektörde iddialı bir konuma geldi. Kuruluşunda kaliteli üretimi ilke edinen Kompen, AR-GE ve Kaliteye yatırımlarını sürdürüyor. Türkiye’nin sektörde en gelişmiş laboratuvarlarından birine sahip olan Kompen A.Ş. 135.000 m² alan üzerinde 42.000 m² kapalı alanında 356 çalışanı ile Almanya ve Avusturya’nın ileri teknolojisi ile kurulan tesislerinde üretimini sürdürmektedir.

Kompen Ürünleri

  • Kom 900
  • Kom 800 Fromline
  • Kom 700 Primeline
  • Kom 600 Thermoline
  • Kom 500 Starline
  • Kom 200 Superline
  • Kom 100 Gigaline

Türkiye’nin PVC profil, Kapı pencere ve ısıcam üretimi yapan ilk entegre tesisi olan Kompen; yurt içinde; Konya, İstanbul, İzmir ve Ankara’da Bölge Müdürlükleri ve temsilciliklerle 500’e yakın bayi ağı ile; Kapı pencere pazarında önemli bir yere sahip. 21 ülkeye distribütör ve bayilik kanallarıyla ihracatlarını sürdüren Kompen A.Ş., PVC kapı pencere sektöründe 2002 yılından bu yana İhracatta ilk sıralarda yer almaktadır.

Kapı ve pencere doğramaları ile ısıcam sistemleri Avrupa Birliği’nden CE onayı alan Kompen “Komple Kalite” anlayışı çerçevesinde satış sonrası hizmetleri ile de PVC sektörünün önde gelen şirketleri arasında yer alıyor.

Komple Kalite anlayışı ile sektöre birçok konuda öncülük eden KOMPEN, 1998 yılında Türkiye’de pvc kapı pencere profilleri, bu profillerden mamul Kapı pencere sistemleri ve ısıcam üretimi alanında ISO 9002 Kalite Sistem Belgesi almaya hak kazanan ilk entegre tesis olma başarısını göstermiştir. Bu başarısını INCERC, GOST, IFT, RAL,UKR-Cepro, gibi birçok uluslararası kalite belgeleri ile devam ettiren KOMPEN, 2003 yılında ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi’ne geçmiştir.Kalite Yönetim Sistemi’ni başarı ile uygulayan Kompen A.Ş., 2004 yılında TSE kalite ödülüne layık görüldü. 2009 yılı başlarında Kalite Yönetim Sistemini yenileyen KOMPEN hem ISO 9001:2008 versiyonuna geçiş çalışmalarını hızlı bir şekilde tamamlayarak ISO 9001:2008 belgesini almış, hemde ISO 14001:2004 Belgesini alarak Toplum ve Çevre Sağlığı’na verdiği önemi TSE’den tescil ettirmiştir. Ayrıca 2010 yılında tesislerine TS 18001 İş Sağlığı ve İşçi Güvenliği Yönetim Sistem Belgesinide kazandırmıştır. CE işaretli Isıcam, Kapı ve Pencere Sistemleri’de Sektörün ilk belgelendirilip işaretlendirilmiş ürünlerindendir.

Sürekli gelişen inşaat sektörünün taleplerini karşılamak için yeni ürünlerle ürün portföyünü zenginleştiren KOMPEN her kesime uygun alternatif çözümleri “Komple Kalite” anlayışı ile tüketici hizmetine sunmaktadır. Kompen profilleri Avrupa iklim koşullarında 8 Gj olan hızlandırılmış yaşlandırma testinden 12 Gj’de başarı ile geçmektedir. 2002 yılı Haziran ayı içerisinde yeni Avrupa standartlarına göre K’ değeri 1.3 W/m² K değerine ulaşabilen yeni ThermoLine KOM 600 serisini tüketicinin beğenisine sunan Kompen A.Ş. sektörde kalite çıtasını yükselterek Türk halkına ısı tasarrufu daha yüksek ürünleri kullanma imkanı tanımıştır. KOMEN A.Ş. 2006 yılında 5 odacıklı KOM 900 ve yenilenen dizaynı ile estetik bir görünüme kavuşan sürme serisi FormLine KOM 800’ü ürün yelpazesine ekleyerek sektörde kalite çıtasını yükseltmeye devam etti.

Dış Cephe Kaplama Sistemi olan KompenVinylSiding ile 2002 yılında sektöre hızlı bir giriş yapan Kompen A.Ş. her geçen yıl pazar payını artırarak büyümeye devam ediyor.

Bünyesinde yürüttüğü eğitim faaliyetleri ile de “Komple Kalite” anlayışını devam ettiren Kompen A.Ş. hizmet kalitesinin artması için gerekli görülen seminerlere ağırlık veriyor. 2006 ve 2007 yıllarında Tüketici Dergisi tarafından Tüketici Kalite Ödülü’ne layık görülen Kompen A.Ş., ayrıca Merkezi İstanbul’da bulunan Tüm Tüketicileri Koruma Derneği’nden 2007 ve 2009 yıllarında Altın Marka ödülü aldı.

Kompen A.Ş., Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Eurochambres işbirliğinde yürütülen “AB-Türkiye Oda formu” projesi kapsamında 2009 yılının Nisan ayında PVC sektöründe CASE sertifikası alan ilk firma oldu.

Yorum Yapın