Stor Sineklik

Dikey Stor Sineklik

Dikey stor sineklik, yukarı ve aşağı doğru hareket eden pencerelerin dış kısım kasasına monte edilen bir üründür. Yukarı kısmında bulunan kutu içine sarılarak toplanır ve aşağıya doğru çekerek kapanan bir sistemdir. Kutu kısmında tülü yukarı gergin ve düzgün sarması için yaylı bir düzenek vardır. Bu düzenek tülün kutuya düzgün sarılmasını ve aşağıya doğru gergin bir şekilde inmesini sağlar. Stor sinekliğin sağ ve sol kısımlarında tülün içine girdiği u profil sistemi vardır. U profil sistemi tüle

Sürme Sineklik

TEKLİ SÜRME SİNEKLİK

Tekli sürme sineklik sistemi, sürme kapılar veya pencereler için uygulanan, tek bir sinekliğin ray üzerinden sağa ve sola doğru hareket ederek kullanılan bir sistemdir. Sürme sisteminde alt bölümünde rulman sayesinde rahat etmesini sağlar, kasaların dış kısmında dört kısımda ray sistemi vardır. Alt kısım rulmanın üstünde kaymasını sağlamak için, üst kısım sürme sinekliği tutması ve hareket ederken denge sağlaması içindir.

Plise Sineklik Modelleri

Yatay Plise Sineklik

yatay-plise-sineklikYatay plise sineklik sistemleri, pencere çerçevenin dış kısmına takılan ve tülün kendi kendine katlanarak sağa veya sola doğru açılıp kapana bir sistemdir. Uzun ömürlü ve kaliteli bir sistem olan yatay plise sineklik günümüzde en çok kullanılan modeller arasında yer almaktadır. Çıkarıp yıkamak veya kışın yerinden söküp korumak gibi ihtiyacınız yok, tül katlanarak bir kutu içine doğru toplanır ve kendini burada muhafaza eder. Her ölçüde üretilebilir ve birçok renk seçeneği mevcuttur.

Menteşeli Sineklik Modelleri

MENTEŞELİ PENCERE SİNEKLİK

menteseli-sineklik-modelleriMenteşeli sineklik, basit, ekonomik ve kullanımı kolay bir üründür. Menteşeli sineklik 17×25 profil sistemin, köşe takozları ile birleştirilerek oluşturulan çerçeveye tülü, sineklik fitili ile sıkıştırılarak gerginleştirilir ve fitiller sayesinde tülün yerinden çıkma olasılığını ortadan kaldırır. Menteşeli sineklik sistemleri, pencerenin dış kısımdaki kasaya monte edilir. Sağ ve sola açılır veya sabit olarak yapılabilir. Sineklik pencerenizin aksine dışa doğru açılır. Açılmasını sağlayan ise, sinekliğin çerçevesine monte edilen sineklik menteşeleridir. Sinekliğin kapanması ve açılmasını sağlayan menteşeleri destekleyen ve sinekliğin kapalı kalmasını sağlayan aksesuar ise sineklik çıt çıtlarıdır. Bu sayede sinekliği kapattığınızda etrafında boşluk kalmasını ve sinekliğin kapalı iken açılmasını engeller. Menteşeli sineklikler istenildiğinde yerinden çıkarılarak temizlenebilir veya saklanabilir.