Penceremden Soğuk Giriyor Neden

Pimapen pencereniz soğuk alıyorsa sebebi kanatlarınızın yani, açılan pencerenizin sağlıklı kapatmadığından kaynaklanır. Aklımıza ilk gelen genelde contaların yıprandığı veya eskidiği düşüncesi gelir.

Soğuk alan pencerelerde sıkıntı contalarda değildir. Fitillerinin değişmesini gerektiğini söyleyen usta bu konuda uzman biri değil demektir. Kanatlarınızın ayarlarının bozuk olması veya kilit mekanizmasının, ispanyoletin yaz modun da kalmasından kaynaklanır.

Pimapen Pencerenin Tamiri

Öncelikle kontrol edilmesi gereken kısım pencerenin düşük olup olmadığıdır. Eğer açılan kanatlarınız da düşüklük varsa bu iki türlü ayarlanabilir.

Pencerenizin camı takozlanarak yukarı kalkması sağlanır. Bu işlem camı tutan çitalar sökülerek kenar boşluklarına ulaşılır. Camın iki köşesinde üst çapraz köşe ve alt çapraz köşelerde kanadı kaldırmak ve düşmesini, yani sarkmasını engelleyen takozlar mevcuttur. Bu takozlar desteklenerek tekrar kanat eski konumuna getirilir.

Diğer çözümü, eğer cam takozlanamayacak kadar boşluk yok ise menteşe kısımlarından üst menteşe geriye çekilerek kanat eski konumuna getirilir. Menteşeden kaynaklanmasının sebebi imalat hatası veya montaj esnasında teraziye uyulmadan takılmasından kaynaklanır.

Bu işlemler yapıldıktan sonra kilit karşılıkları ayarlanır ve ispanyoletin üstündeki pimler kış moduna alınarak pencerenizin sıkı kapanması sağlanmış olur.

Kompen

Konya Afyon karayolu 45.Km. Ladik mevkiinde 1996 yılında üretimine başlayan Kompen; Kuruluşundan bu güne geçen sürede büyük atılımlar gerçekleştirdi. PVC Kapı-Pencere sistemleri,Yalı Baskı (VinilSiding), Panjur ve Isıcam sistemleri; üretim, pazarlama ve uygulama alanlarında faaliyetlerini sürdüren Kompen; kuruluşundan bugüne kadar üretimini 10 kat artırarak 2500 ton/yıldan 25.000 ton/yıla çıkararak sektörde iddialı bir konuma geldi. Kuruluşunda kaliteli üretimi ilke edinen Kompen, AR-GE ve Kaliteye yatırımlarını sürdürüyor. Türkiye’nin sektörde en gelişmiş laboratuvarlarından birine sahip olan Kompen A.Ş. 135.000 m² alan üzerinde 42.000 m² kapalı alanında 356 çalışanı ile Almanya ve Avusturya’nın ileri teknolojisi ile kurulan tesislerinde üretimini sürdürmektedir.

Kompen Ürünleri

Erpen

ERPEN A.Ş, polimer kapı ve pencere sektöründe faaliyet göstermek üzere 1993 yılında kurulmuştur. Gaziantep’te, 45 bin metrekarelik alana yayılan, son teknolojiyle donatılmış tesislerde üretilen dünya standartlarında ve yüksek kalitede ürünler, yaygın bayi ağı ile yurt içinde ve yurt dışında son tüketiciyle buluşturulmaktadır.

Tüm ham madde, ara madde ve son analizler ile ürün dayanıklılık testleri, yine sektörünün örnek tesislerinden olan ERPEN A.Ş.’nin polimer kapı ve pencere üretim tesisleri bünyesinde yer alan, akreditasyon belgeli laboratuvarlarda gerçekleştirilmektedir.

Winsa

Winsa PVC Pencere Kapı Panjur Sistemleri 1998 yılında Sabancı Holding çatısı altında Adapazarı’nda kurulmuştur. 2004 yılına kadar Adapazarı’nda faaliyetlerini sürdüren Winsa, bu tarihte Ege Profil San. ve Tic. A.Ş. bünyesine katılarak büyümesini hızlı bir şekilde sürdürmeye devam etmiş ve 2008 yılında Kocaeli Kartepe’deki fabrikasına taşınmıştır.

Winsa ürünleri, Kocaeli Sarımeşe’de 34.000 m ’si kapalı olmak üzere toplam 40.000 m alan üzerinde kurulu son teknoloji ile donatılmış fabrikamızda, büyük bir titizlik ve profesyonellikle üretilmektedir.

Egepen

Deceuninck, 1937 yılında Belçika’da kurulmuştur. Yapı endüstrisi için kompaund, tasarım, geliştirme, ekstrüzyon, finisaj ve geri dönüşüm konularında uzmanlaşmış olan Deceuninck, dünyanın en büyük ilk 3 PVC üreticisinden biridir.

Profesyonel teknik ekip ve uzman çalışanlarla birlikte yoğun Ar-Ge çalışmaları neticesinde sürekli yenilikçi ürünler geliştiren Deceuninck, inovatif ürünlerini 4 binden fazla müşteriyle buluşturmaktadır. Deceuninck bugün, dünya çapında 35 iştiraki ve 3 bin 500’den fazla çalışanıyla 91 ülkede faaliyet göstermektedir.

Alfapen

Yapı sektöründe 1960’lardan bu yana kapı ve pencere ürünleri konusunda tecrübeleri olan Alfapen ortakları 1993 yılına gelindiğinde, piyasadaki talepler doğrultusunda uPVC Pencere Kapı Sistemleri üretimine başlamıştır. kuruluşundan bugüne kadar Alfapen A.Ş., yurtiçinde ve yurt dışında onlarca bölge müdürlüğü ve yüzlerce bayisi ile müşterilerine ürünlerini ulaştırmıştır.40.000 m2 arazi üzerinde 15.000 m2 kapalı alanda faaliyetine devam etmektedir. Bu süreç içerisinde sürekli yatırım ve istihdam düşüncesiyle, bir adet makina ile başladığı üretim serüvenine kapasitesini 20 makinaya çıkararak bugünlere gelmiştir. Sahip olduğu yatırımcı bakış sayesinde profillerini üretmek için makinalarına gerekli olan kalıplarını kendi üreterek ülke ekonomisine katkı sağlamıştır.

Adopen

Türkiye’nin lider PVC Pencere üreticisi ADOPEN, Türkiye’nin ilk pencere üreticilerinden biri olan Çağlar Plastik’in yarım asırlık bilgi birikimi ve tecrübesi ile birlikte 1997 yılında Antalya’da kuruldu.

Pazarın tümüne hızlı bir şekilde hitap edebilmek için İstanbul, İzmir, Ankara, Adana ve Antalya’da kurduğu bölge müdürlükleri ile bayi ve hizmet ağını kısa sürede ülkenin dört bir yanına ulaştırdı. Türkiye’de ve tüm dünyada güvenilir bir marka haline geldi.

2001 yılından itibaren sektörün ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak amacı ile PVC sektörünün öncü ve en eski firmalarından birisi olan Plaspen’i de bünyesine alarak faaliyetlerini ADOPEN Plastik Sanayi A.Ş. adı altında İstanbul’da sürdürdü.

Esenpen

1976’dan günümüze altyapı ve üst yapı tüm boru çeşitleriyle sekötründe dev Esen Plastik A.ş. 1985’de PVC panjur, lambri ve asma tavan üretmek amacı ile kurulan ve sonrasında pvc kapı ve pencere profillerinde modern üretim tesisi ve yanilikçi tasarımlarıyla kalitesini birleştirerek yükselen bir marka Esenpen.

Plaspen

Bugün hem pazar payı hem kurumsal güvenilirliği hem de üretim komplekslerinin zenginliği ile PVC sektörünün en önemli oyuncularından biri olan PLASPEN 1989 yılında kuruldu. Avrupa’nın önde gelen PVC bazlı üretim yapan firmalarıyla anlaşarak, Türkiye’ye en yeni teknolojileri her zaman, en önce transfer eden kuruluş oldu. Gelişmiş ülkelerdeki ölçü ve kalitede PVC doğrama, aynı standartlarda Türkiye iklim ve koşullarına göre üretilmeye başladı.

Akapen Pencere ve Kapı Sistemleri

Bilinçsiz tüketim sonucu dünyadaki doğal kaynaklar günden güne azalarak yok olma tehlikesi altındadır. Bu yüzden doğal ürünleri aratmayacak, onların yerini tutabilecek özellikleri ile daha üstün olan malzemelere giderek ihtiyaç duyulmaktadır. Ülkemizde mevsimlerin bölgesel olarak farklı karakterler gösterdiği göz önüne alındığında PVC pencere sistemlerinin en akılcı çözüm olduğu ortaya çıkmaktadır.Dünyada 1950’li yıllarda başlayan plastik teknolojisine Türkiye 1970’li yıllarda PVC boru ile adım atmıştır.

Pakpen Pencere ve Kapı Sistemleri

1989 yılında ilk fabrikanın temelleri atıldı ve…

Pakpen Plastik Boru ve Yapı Elemanları Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, 1989 yılında 30 bin metrekarelik alanda “profil fabrikası” kurarak üretime başladı. Bugün 7 fabrikadan oluşan, yaklaşık 150 bin metrekaresi kapalı, toplam 300 bin metrekareyi aşan entegre tesisleri ile Konya Organize Sanayi Bölgesi’nin en büyük sanayi kuruluşu olarak hizmet veriyor.

Fıratpen Pencere ve Kapı Sistemleri

Fıratpen Ürünleri

  • Fıratpen Selenit 75
  • Fıratpen Elagence 80
  • Fıratpen Redonit 85
  • Fıratpen Opal 70
  • Fıratpen S75 Power

Fırat Plastik AŞ, 1972 yılında plastik inşaat malzemeleri alanında üretim yapmak üzere kurulmuştur. Her zaman kaliteli üretim ve kaliteli ürün çeşitliliği ilkesiyle yola çıkan Fırat Plastik AŞ, Türkiye’de yıllar süren ciddi atılımlar sonucunda hem sektörün lider kuruluşu hem de plastik sektörünün ihracat lideri olmayı başarmıştır.

Pimapen Pencere Ve Kapı Sistemleri

Pimaş 1963 yılında PVC boru üretmek amacıyla kuruldu.

O zamana kadar içme suyunun taşınması, sulama yapılması ve sıhhi tesisat amacıyla kullanılan borular asbest veya demirden üretilirdi. Bu borular döşemesi, taşıması zaman alan, ağır, tamiri zor, sağlık açısından olumsuz borulardı ve işlevini çabuk yitiriyordu. PİMAŞ’ın PVC esaslı boruları Türkiye’de imal etemeye başlaması ile çok hızlı bir şekilde köylere içme suyu getirmek

Rehau Pencere Ve Kapı Sistemleri

Polimer bazlı çözümlerin premium markası REHAU bu alanda Yapı, Otomotiv ve Endüstri sektörlerinin uluslararası lideridir. Kurulduğu 1948 yılından bu yana, malzeme geliştirme, sistem dizaynı ve yüzey teknolojilerindeki uzmanlığı ve yenilikçi yaklaşımı ile REHAU sürekli devam eden büyümesini kendi gücünden almaktadır. Dünya üzerindeki 170′ den fazla merkezinde, 15.000′ den fazla elemanı, REHAU’ nun başarısı için çalışmaktadır.

Pimapen Yalıtımı

Pimapen yalıtımı önemlidir, çünkü günümüz şartlarında enerji kullanımı ve tasarruf çok önemli özellikle kış aylarında ısınma kaybını önlemek için bir çok önlemler alırız.

Pimapen yalıtımı bu konuda en önemli rolü oynamaktadır. iyi montaj edilmemiş veya ayarları iyi yapılmamış pimapenler sizlere ısı kaybına neden olabilir hatta doğal hava şartlarına göre içeri su alamasında kadar etkili olur.

Pimapenden kaynaklanan ısı kaybı nasıl oluşur.

  • Pimapen pencere veya kapı kanat kısımlarının ayar bozukluklarından.
  • Kullanılar serinin binanın konumuna uygun olmamasından.
  • Yapılan izolasyonlarının sağlıklı bir şekilde yapılmamasından. ( çatlaklıklar, aralarında boşluklar gibi )
  • Kullanılan aksesuarların kalite standartlarına uygun olmamasından
  • Montaj hatalarından kaynaklanır.

Pimapen yalıtım sorunlarını çözmek için bir uzman bir pimapen ustasından yardım almanız gerekmektedir. Sizlere sorunun nereden kaynaklandığını ve nasıl giderebileceğinizi anlatması gerekmektedir.

Yalıtım ile ilgili yaşadığınız sorunları yorum bölümünden veya soru sor sayfamızdan destek alabilirsiniz.

 

Pvc Pencere

Pvc pencere sistemleri günümüzde tüm yaşam alanlarımıza girmiş ve en çok tercih edilen ürünlerden biridir. PVC kullanılan malzemenin kısaltılmış halidir. PVC’nin açılımı “Polyvinyl Chloride” dür.

PVC (Polyvinyl Chloride) Nedir?