Fotoselli Kapılar Nasıl Çalışır?

Fotoselli kapı dört ana sistemin bir araya gelmesiyle çalışır.Bunlar şu şekildedir;

1. Algılama sistemi (Radar): Kapıya yaklaşan objeyi algılama sistemidir. Günümüzde, algılama sistemi mikrodalga veya kızılötesi frekanslarla çalışır. Aygıt, objeyi algılar-algılamaz, programlamaya göre, gerekli düşük voltajlı elektrik sinyali Kontrol Paneline gönderir.

Fotoselli Kapı Nedir

Fotoselli kapı Günümüzde, fotoselli kapılar her bina çeşidi için artık normal özelliklerden biri haline gelmiştir. Kapıyı açmak için fiziksel bir güce ihtiyaç duymamaktayız. Kapı geçiş alanına girer girmez sizi algılar ve kendiliğinden açılır. Fotoselli Kapı, cam kapılara da uygulanabilme özelliğinin yanı sıra, daha fazla alüminyum profilden imal edilen kapılara uygulanmaktadır.

Otomatik Kapı Sensör Arızası

Otomatik kapı sensör arızası genellikle gözlerin birbirini görmemesi veya sensör gözün ayarlarının bozulmasından kaynaklanır. Sensör gözlerin belirli bir açı ile hareket eden şeyleri belirli alan içinde algılama sonuçu mekanizmayı harekete geçiren bir sistemdir. Bazı durumlarda sensörlerin zaman içerisinde oksitlenme veya kullanıma bağlı olarak deforme olmasından ötürü değişimler gerekebilir.