Cam Kapı Kilit Mekanizmasının Bozulması

Cam kapı kilit mekanizmasının bozulma nedenleri genelde ayarlarının bozulmasından kaynaklanır. Örneğin anahtarı çevirememek aslında kilit arızası değil cam kapının ayarlarının kaçması sonucu dilin yuvaya girememesinden kaynaklanır. Cam kapı kilitleri çok çabuk bozulan mekanizmalar değildir.

Cam kapı kilit mekanizmasının bozulan parçası sadece barel bölümüdür. diğer kısımlarının bozulma olasığı %2 civarıdır.

Cam Kapının Kırılması

Cam kapının kırılması en çok karşılaşılan sorunlardan biridir. Peki neden cam kapı kırılı ve kırılma nedenleri nelerdir.

Cam kapı kırılmasını iki sebepten dolayı kaynaklanır. ilki kullanım hatalarından kaynaklı diğeri ise montaj ve uygulanmaması gereken yerlerde uygulanmasından cam kapılar kırılır.

Kullanım Hatası

Cam kapı narin ürünlerdir. Kullanırken dikkat etmek gerekir. Örneğin açarken birden hızlı bir şekilde açmak veya tekme yolu ayak ile dengesiz bir şekilde açmak cam kapının esnemesine yol açarak kırılmasına neden olur.

Montaj Hatası

Cam kapı montajı kesinlikle alanında uzman ehil ustalar tarafından yapılmalıdır. Bu işin püf noktası şüphesiz ölçü alımıdır. Net ve düzgün alınan ölçü iyi bir montaj hizmetini getirir ve uzun ömürlü kullanmanızı sağlar. Eğer montaj esnasında kasıntı, terazide takılmaması, ölçü hataların kaynaklı uydurmaya çalışmalar cam kapının ileri zamanda kırılmasına ve deforme olmasına yol açar.

 

Üst Menteşe Pimin Kırılması

Üst menteşe pimin kırılması genellikle cam kapı sistemlerinde sıkça karşılaşılan arızalardan biridir. Cam kapıyı tutmasına ve hareket etmesini sağlayan aksesuardır.

üst-menteşe-pimiÜst menteşe pimi nasıl kırılır?

Cam kapı üst menteşe pimi genelde kapının montaj hatasından kaynaklı kasılmalardan kırılır. Kırılma nedenlerinde biri de zaman içerisinde aşınmalardan ötürü kopma ve kırılma yaşanır.

Üst menteşe pimi değişir mi?

Cam kapı menteşe aksesuarları genelde takım haline satılır. Cam kapı tamircisi üst pimi değiştirmek için zaten tüm menteşeyi değiştirmek zorundadır.

Cam kapı üst menteşe pimin kırılması ile ilgili tüm sorularınızı yorum bölümünden veya soru sor kısmından yazarak teknik destek alabilirsiniz.

Cam Kapı Pompa Ayarı

Cam kapı pompa ayarları genelde arızaların oluşmasından kaynaklanır. Cam kapı tamir ustası tarafından bu ayarlar yapılarak arıza giderilebilir.

cam kapi pompa ayariCam kapılar hassas sistemlerdir. Montajda yapılacak küçük bir hata veya dikkat edilmeyen hususlardan ötürü bir arıza verebilir. Sıkça karşılaştığımız arıza alt köşe kısımda, zemin bölümünde bulanan pompa sisteminin ayarlarının kaçmasıdır.

Cam kapı montajı esnasında zemin pompanın gireceği kadar kesilerek oyulur. Zemin kırıldıktan sonra pompanın çökmesini önlemek için alt kısma çimento dökülür ve pompa üstüne yapıştırılır. Kalan yan boşluklar doldurulur ve pompa menteşesi sağlama alınır. Montaj esnasında bu işlemler yapılmamışsa, cam kapının alt menteşe pompası aşağıya doğru çökme yaparak kapı alt zemine sürterek camın kırılmasına neden olur.

İşinin ehli olan cam kapı ustası pompa ayarlarını nereden yapacağını ve kalıcı olarak sorunu nasıl çözeceğini bilir. Eğer eliniz biraz yatkın ise, alt kısımdaki pompanın kapağını sökerek, üstüne bulunan vidaları gevşetme ve sıkma ile cam kapı pompasını ayarlayabilirsiniz.

Cam kapı pompa ayarları ile ilgili sormak istediğiniz tüm soruları ister yorum bölümünden ister soru sayfamızdan yaparak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Cam Kapı Kanat Ayarı

Cam kapı kanat ayarı bir kaç neden ötürü ayarları bozulur. Cam kapı günümüzde en güvenli sistemlerden biridir. Elbette kullanıma bağlı ve zaman aşımından ötürü ayarları bozulabilir.

cam-kapi-kanat-ayariKullanıma Bağlı Olarak Cam Kapı Ayarları

Cam kapının bulunduğu yerde yoğun giriş ve çıkış varsa ve her zaman farklı kişiler giriyorsa bu kullanımdan ötütü ayarlarının bozulmasına neden olur.
Her inan kapıyı açarken veya kapatırken farklı şekillerde ve farklı hızla açarlar, bu da cam kapı kanat ayarlarının bozulmasına davetiye çıkarır.

Zaman Aşımından Kaynaklı Cam Kapı Ayarları

Cam her ne kadar katı ve sert bir malzeme gibi gözüksede esneyebilen ve genleşebilen bir malzemedir. Sıcak havalar genleşir soğuk havalar da gerginleşen cam kapı ayarlarının bozulmasına neden olur. Zaman içinde binanın oturması, cam kapı ayarlarını bozmasına katkı sağlar.

Cam Kapı Ayarlarını Yapacak Tamirci Nerden Bulurum?

Cam kapı ayalarınız bozulmuş ise doğru adrestesiniz. Sitemizden tamirci bul kısmında bölgenize en yakın tamirciyi bulup arabilir teknik servis talebinde bulanabilirsiniz.

Cam kapı kanat ayarı ile ilgili soru ve görüşleriniz için yorum yapabilir veya soru sor sayfamından destek alabilirsiniz.